Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Voldemar Milleri 100. sünniaastapäev

7. veebruaril täitub raamatuteadlase, raamatukogutöötaja, arhivaari, ajaloolase, kodu-uurija ja lastekirjaniku Voldemar Milleri sünnist 100 aastat. 

Eesti Rahvusraamatukogu humanitaarteaduste saalis on 5. märtsini avatud näitus, kus eksponeeritakse valikut fotosid, dokumente ja käsikirju Rahvusraamatukogus säilitatavast Voldemar Milleri isikuarhiivist. Näituse pidulik avamine toimub 8. veebruaril kell 16.

Voldemar Miller sündis 7. veebruaril 1911 Saaremaal. Ta töötas Riigi Keskarhiivis ja Teaduste Akadeemia raamatukogus, viimases peamiselt haruldaste raamatute ja baltica-koguga. Tema teeneid arhivaarina hinnatakse eesti kultuuriloos väärtuslike dokumentide päästmisel. Raamatukogutöö kõrval pühendas ta ennast kodu-uurimisele.

Lastekirjanduses on tunnustuse on saanud V. Milleri „Tilleprintsess“, mis pärjati 1992. aastal Nukitsa auhinnaga, ja „Merehundi jutud II“, mille eest kanti ta 1994. aastal Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu (IBBY) aunimekirja.

Voldemar Millerit on tunnustatud Riigivapi IV klassi ordeni, Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö preemia, Avatud Eesti Fondi elutöö preemia jt. autasudega. V. Miller suri 26. aprillil 2006. aastal ja on maetud Tallinna Metsakalmistule.
 

Lisainfo:
Anniki Vahkal, Rahvusraamatukogu vanemarhivaar, tel. 630 7346, Anniki dot Vahkal at nlib dot ee.
 

Õnne Mets, Rahvusraamatukogu avalike suhete osakond, tel. 630 7260.


 digitaalarhiiv digar