Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Walt Disney imeline filmimaailm Rahvusraamatukogus

09.12.2016

Rahvusraamatukogu 8. korruse muusikasaalis saab osa meeleolukast väljapanekust „Walt Disney imeline filmimaailm“, mis on pühendatud 20. sajandi ühe suurkuju sünniaastapäevale ja peatselt algavale lastekultuuriaastale. Näitusel on eksponeeritud Disney lasteraamatud, koomiksid, filmimuusika, filmid jm. ning kirjandus tema kohta. Näitust ilmestavad teemakohased esemed erakogudest.
Disney’t peetakse 20. sajandi üheks olulisemaks meelelahutuse arendajaks. Koos venna Roy O. Disney’ga rajas ta Hollywoodis Walt Disney kompanii. 1923. aastal asutatud stuudio on tänaseni edukaim laste- ja animafilmide produtseerija maailmas.

Oma erakordse töövõimega tõestas Disney, et kõik on võimalik. Tema panus maailma filmikunsti ja televisiooni ning kogu meelelahutustööstuse arengusse on tohutu. Disney ja tema kaastöötajad on loonud arvukalt maailmakuulsaid multifilmitegelasi, teiste hulgas Miki Hiire ja Piilupart Donaldi. Fantaasiast, optimismist ja loomingulisusest pakatav geenius lõi maailma esimese värvilise animafilmi 1932. aastal ja esimese täispika animafilmi “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi” 1937. aastal. Sealt edasi sai Waltist juba elav legend.

Disney looming nomineeriti 59 korral Oscarile ja 26 korda võitis ta kuldmehikese. Ta on pälvinud ka 7 Emmy auhinda. Aastal 1955 rajas ta Californiasse suure lõbustuspargi Disneyland. Hiljem loodi sarnased pargid ka Prantsusmaal, Jaapanis, Hiinas. Walt Disney suri 15. detsembril 1966 - viis aastat enne, kui avati Walt Disney üks unistusteprojekte Disneyworld Florida osariigis Orlandos.

Väljapanekuga saab tutvuda jaanuari lõpuni.


Lisainfo:
Kaja Loel, Eesti Rahvusraamatukogu teatri- ja filmisaali juhataja tel. 630 7152, e-postKaja.Loel@nlib.ee


Krõõt Filippov, Eesti Rahvusraamatukogu kommunikatsioonispetsialist, tel. 630 7254, e-post Kroot.Filippov@nlib.ee
 

 

 

 

 

 

 


 digitaalarhiiv digar