Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

XXIII hooaeg 2013/2014

Esinemised Rahvusraamatukogu 95. sünnipäevale ja hoone 20. aastapäevale pühendatud üritustel:

9. IX 2013

Esinemine Ivi Eenmaa raamatu „Elu paralleelmaailmades: meenutusi Eesti Rahvusraamatukogu saamisloost 1982-1997“ esitlusel suures konverentsisaalis kell 16.30

9. IX 2013

Osalemine Rahvusraamatukogu juubelietenduse "Metsiku küla pibliotek" peaproov-etendusel fuajees kell 20.00.

10. IX 2013

Osalemine Rahvusraamatukogu juubelietendusel "Metsiku küla pibliotek" fuajees kell 17.00.  

 

29. IX 2013

Osalemine mihklipäeva jumalateenustusel Eesti Vabaõhumuuseumis Sutlepa kabelis  ja kontsert kell 15.

 

23. X 2013

Esinemine Rahvusraamatukogus Eesti rahvusbibliograafia väljaande "Eestikeelne raamat 1918-1940" esitlusel kell 14.

 

2. XI 2013

Hingedepäeva kontsert "Ma vaatan taevast..." Kostivere kultuurimõisas kell 14.

Meenutusteõhtu laulja Lilli kodus.

 

3. XII 2013

Esinemine Eesti Naislaulu Seltsi advendikontserdil Tallinna Metodisti Kirikus kell 19.

 

6.-8. XII 2013

Kontserdireis Peterburi. 7. XII kell 14 kontsert Peterburi Jaani kirikus.

 

20. XII 2013

Esinemine Rahvusraamatukogu pidulikul jõuluaktusel.

 

24. XII 2013

Esinemine Tallinna Jaani kirikus jõulujumalateenistusel.

15. II 2014

Kontsert "20 aastat hiljem" koos meeskooriga Sakala Türi kultuurikeskuses kell 17. Kontserdiga tähistatakse kooridevahelise sõpruse 20. aastapäeva.

 

21. II 2014

Esinemine Eesti Vabariigi 96. aastapäeva puhul Eesti Rahvusraamatukogus.

 

14. III

Esinemine Rahvusraamatukogus emakeelepäeval.

 

19.-20. III 2014

Reis Brüsselisse, Euroopa Parlamendi külastus.

 

26. IV

Linnulaulu teemaline perepäev Aegviidus.

 

3. V

Rahvusraamatukogu amfiteatri korrastamine "Teeme ära" talgutel. Amfiteatri pakutakse suvel Tallinna kooridele tasuta esinemispaigaks.

 

9. V 2014

Esinemine Rahvusraamatukogus emadepäeva puhul.

 

23. V

Kevadkontsert kell 18 Rahvusraamatukogu amfiteatris.

 

1. VII

Osalemine TuleTulemisel, laulu- ja tantsupeo tuleteekonnal. Etapp HA7-HA8, Keila laululava - Kumna kultuuriait.

 

5.-6. VII

Osavõtt XXVI laulupeost "Aja puudutus. Puudutuse aeg".

 

10. VIII

Kontsert Tallinna väliskülalistele Tallinna Niguliste kirikus.

 

 

 

 

RR tähistas 10. septembril 2013 oma 95. sünnipäeva ja raamatukogu maja 20. sünnipäeva juubelietendusega "Metsiku küla pibliotek", mille salvestust saab nüüd vaadata Youtube´s.

VAT Teatri etenduse tegevus toimus mõtteliselt 1872. aastal Kadrina kihelkonnas, Metsiku külas, kus kohalikud taluperemehed pidasid koosolekut oma raamatukogu asutamiseks. Kadrina kihelkonna Metsiku küla "Õppija Seltsi Piiblioteek" oli ärkamisajal üks esimesi omaalgatuslikke laenuraamatukogusid Eestimaal.

Näitemängu stsenaristid Siret Paju ja Aare Toikka on kasutanud tekste, viiteid ja teemasid Carl Robert Jakobsoni Isamaalistest kõnedest, A.H.Tammsaare "Tõest ja Õigusest", Oskar Lutsu "Kevadest", August Gailiti "Ekke Moorist".
Kõnelesid: Kaspar Gräzin, Eesti Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves.
Näitemängutegemises osalesid:
Lavastaja Aare Toikka, videokunstnik Taavi Varm, kunstnik Pille Kose, valguskujundaja Sander Põllu, helilooja ja multiinstrumentalist Tanel Rubeni trio, näitlejad Tanel Saar, Ago Soots, Meelis Põdersoo, Margo Teder, Katariina Ratasepp, tantsijanna Kadi Reintam, koreograaf Marge Ehrenbusch, Rahvusraamatukogu naiskoor Annely Surva ja Kristi Jagodini juhendamisel, VAT Teater, Avision.

 

 Hetk etenduselt.

 

 

Rahvusraamatukogu naiskooril oli 6.-8. detsembril 2013 reis Peterburi, kus 7. detsembril anti kontsert Peterburi Jaani kirikus. See 1860 . aastal valminud luteri kirik sai pärast põhjalikke restaureerimistöid oma algse välisilme tagasi 2010. aasta kevadel. Hoone pühitseti 20. veebruaril 2011. Jaani kirikul on eesti kultuuriloos oluline koht. Kirikuõpetajana on seal töötanud Jakob Hurt ja Villem Reiman, organistina Mihkel Lüdig ja Rudolf Tobias. Kiriku tegevusega olid seotud veel mitmed tuntud eesti kultuuritegelased.

 Pärast restaureerimist on kirikus kontserte andnud paljud Eesti muusikakollektiivid ja kirikust on tähtis kultuurelu keskus saanud. Rahvusraamatukogu naiskoorile oli seekordne reis eriti tähendusrikas ka sellepärast, et kohtusime seal Peterburi Jaani koguduse ja Eesti Seltsi inimestega kümme aastat tagasi 2003. a. ning mäletame hästi, kuidas pooleldi varemetes kirik siis välja nägi. Esitasime seekord eesti ja prantsuse muusikat, sealhulgas pikema kooriteose, Gabriel Fauré’ ja Andreé Massageri “Messe des pechęurs de Villerville” ("Villerville´i kalurimissa").

 

Peterburi Jaani kirikus.

 

 

15. veebruaril 2014 toimus Türi Kultuurikeskuses Rahvusraamatukogu naiskoori ja Viljandi meeskoori Sakala ühiskontsert "20 aastat hiljem", millega tähistati kooride sõpruse 20. aastapäeva. Laulusõprus sai alguse 9. aprillil 1994, kui toimus ühine kevadkontsert Rahvusraamatukogu konverentsisaalis ja pärast seda koosviibimine raamatukogu kohvikus. 20 aasta vältel on toimunud arvukalt sisukaid ühiskontserte Tallinnas ja Viljandis, aga ka teistes Eesti paikades. Laupäevasel kontserdil kõlas vanem ja uuem eesti koorimuusika, sealhulgas mitu laulu suvisest laulupeo repertuaarist: Gustav Ernesaksa "Helin", Tõnu Kõrvitsa "Puudutus" ja Kait Tamra "Oma saar", õhtusel kooviibimisel ka Miina Härma "Tuljak".

 

Rahvusraamatukogu naiskoori ja Viljandi meeskoori Sakala esituses kõlab Tõnu Kõrvitsa "Puudutus". Foto: Maie Väli.

 

Rahvusraamatukogu naiskoor käis Brüsselis
Rahvusraamatukogu naiskoor viibis 19.-20. märtsil Euroopa Parlamendi saadiku Vilja Savisaar-Toomasti kutsel Brüsselis, kus külastati Euroopa Parlamenti ja tutvuti parlamendi tööga. Vilja Savisaar-Toomast andis ülevaate Euroopa Parlamendi koosseisust, struktuurist ja seadusloome protsessist ning tegi meile hoones ekskursiooni. Külaskäik oli sisukas ja õpetlik ka seetõttu, et Rahvusraamatukogu on parlamendiraamatukogu. Kava oli professionaalselt ette valmistatud ning vastuvõtt hoolitsev.
Laulsime parlamendihoones Vilja Savisaar-Toomastile tänutäheks Piret Rips-Laulu pala "Sinu päralt sinitaevas", mis on pühendatud Rahvusraamatukogule, ja ühisel lõunasöögil veel mõned laulud.

 

Rahvusraamatukogu naiskoor Euroopa Parlamendis liikmesriikide lippude juures. Keskel Vilja Savisaar-Toomast ja tema abi Mikk Pikkmets.
Foto: Maie Väli

 

Reedel, 23. mail andis RRi naiskoor kontserdi, millega tähistati koori 23. sünnipäeva.
Kontsert toimus RRi amfiteatris ja oli ühtlasi naiskoori algatatud suvise kontserdisarja „Puudutus“ avakontserdiks.
Kuulajaid oli vaatamata nädalalõpu kuumale ilmale ohtrasti, erilist rõõmu tegi väikeste lauluhuviliste rohkus.

 Kontsert Rahvusraamatukogu amfiteatris.

 

 

 Pärast kontserti kogunes koor Tuvi Parki oma kaks aastat tagasi istutatud laulupuu juurde.

Fotod: Eve Toomra


 digitaalarhiiv digar