Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri

UK-2016-10

 

 
Kultuurinädal Rahvusraamatukogus
Kultuurinädal Rahvusraamatukogus
Teate küll seda tunnet, kui mõni asi üheksakümnendatest tundub täna piinlik? Teised asjad on meile saanud aga nii omaseks, et ilma nendeta oleks elu raske ette kujutada. Miks me oleme täna just sellised…

24.-28. oktoobril on Rahvusraamatukogus kultuurinädal, kus Eesti kultuuriinimesed ja ühiskonnategelased räägivad eestlastest täna ja 25 aastat tagasi. Kultuurinädalal on muusika, arutelud, töötoad, ekskursioonid ja palju muud huvitavat. Erandkorras kostab Rahvusraamatukogu fuajee kõlarite kaudu Raadio2 aastahitte 1994. aastast tänaseni!

Rahvusraamatukogu varasalved peidavad endas infot igaühest meist. Tule kohale ja naudi nii intellektuaalseid kui ka meelelahutuslikke sündmusi!

Kultuurinädal instas: #kultuurinädal2016


KAVA PDF-FORMAADIS

KULTUURINÄDALA SÜNDMUSi FACEBOOKIS:
Poliitikapäev: Agu Uudelepp, Tiit Made, aktiivsed noored jt
Meediapäev: Müürilehe konverents
Kirjandusseminar „Vaprus ja hirm“
Jarek Kasari soolokontsert

Kõik sündmused on tasuta!

 
Raamatukogu teenusekvaliteedi uuring
Raamatukogu teenusekvaliteedi uuring
Vasta teenusekvaliteedi uuringu küsimustele ja muuda raamatukogu enda intellektuaalseks sõbraks, kes teab täpselt, mis Sind huvitab ja kuidas saaksid selleni jõuda.

 
Tutvu uudiskirjandusega siin
Uued raamatud
Viienda korruse uuenenud lugemisalas on võimalik tutvuda Rahvusraamatukokku saabunud raamatute, jätk-, kaardi- ja noodiväljaannete ning muusikaliste heli- ja videosalvestistega.

Väljapaneku kestus on üks nädal, uus ekspositsioon igal kolmapäeval.
 
RRi naiskoor otsib lauluhääli
RRi naiskoor otsib lauluhääli

Rahvusraamatukogu naiskoor ootab uusi lauljaid kõigisse häälerühmadesse. Proovid toimuvad raamatukogu nurgasaalis esmaspäeviti ja neljapäeviti kella 17.15–19.15.

Dirigendid on Anneli Surva ja Oliver Povel-Puusepp. Uus hooaeg toob kaasa meeleolukaid kontserte sõpruskooridega, kauneid esinemisi advendiajal ja riiklikel tähtpäevadel ning toredaid koosviibimisi. Suve algul kavandame reisi Šveitsi. Oled oodatud!

Lisainfo: Kai Ellip, e-post Kai.Ellip@nlib.ee, tel. 630 7336
 
Eesti tekstiilikunst võtab Rahvusraamatukogus ruumi
Võtab ruumi
6. korruse näitusesaalis on Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus „Võtab ruumi“. Tekstiilikunstnikud näitavad ruumilisi või ruumilisusele viitavaid tekstiile.
Eesti Tekstiilikunstnike Liidu näituse teema on kolmemõõtmelisus. Ruumiline väljendusvõimalus avardab harjumuspäraseid tekstiilikunsti piire. On eeldatav, et ruumiliste tekstiilobjektidega näitusel saavad oma võimaluse nii moodsad tehnoloogiad kui ka autorite unikaalsed tehnikad ning traditsioonilised oskused. Kolmanda dimensiooni ja ruumilisusega tegelemine pingestab kunstnike mugavustsooni ja võimaldab kõnetada ka tänast näitusekülastajat teistmoodi tekstiili keeles.

Näitus on avatud 22. oktoobrini.
Vaata näituse avamise pilte siin
Mõõgad ja vaibad

Peanäitusesaalis saab näha Tiiu Lauri ja Tõnu Laugu ühisnäitust „Mõõgad ja vaibad“. Näitusel on väljas tekstiilikunstnik Tiiu Lauri viimase 16 aasta looming traditsioonilises tekstiilitehnikas gobeläänis ja metallikunstnik Tõnu Laugu kollektsioneeritud etnograafilised linaropsimismõõgad.

Tiiu Laur vaibakunstist: „Minu armastus kuulub vaibakunstile ja klassikalisele gobeläänpõimele. Vaip on looja vaba fantaasia mänguväli, kus põimuvad tehnilised võimalused ja materjali pehme soe olemus.“


Külasta näitust 26. oktoobrini.Rahvusraamatukogu mõtestab fotode ja ikebana kaudu Eesti ja Jaapani kultuuri
Kahekõne: Eesti – Jaapan.

Eesti–Jaapani Assotsiatsiooni korraldatud näitus „Kahekõne: Eesti – Jaapan. Fotod ja ikebana“ tutvustab Jaapani fotograafi Noboru Sonehara poeetilist nägemust Kihnu saarest – fotosid tema kahelt Jaapanis eksponeeritud Kihnu-teemaliselt näituselt, fotokollaaže Eesti–Jaapani Assotsiatsiooni liikmete Jaapani-reisidel jäädvustatud elamustest ning keraamika- ja ikebanakunsti. Lillekompositsioone uuendatakse kogu näituseperioodi vältel, et elusa looduse muutusi ja meeleolusid ka vaatajatega jagada.

Külasta näitust 22. oktoobrini.


Valli Lember-Bogatkina mälestusnäitus
Valli Lember-Bogatkina mälestusnäitus
Valli Lember-Bogatkina (1921–2016), Eesti kunsti grand old lady oli nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud akvarellist ja kuulus alates 1944. aastast Eesti Kunstnike Liitu. 2006. aastal pälvis kunstnik Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Ta on loonud lisaks akvarellidele pannoosid ja klaasimaale, kavandanud postkaarte ja plakateid, illustreerinud raamatuid. Tema loomingu lahutamatuks osaks on läbi aegade olnud joonistused pliiatsis, söes või pastellis, kuid valdavaks meelistehnikaks oli akvarell. Selles tehnikas on ka 1981. aastal maalitud Tiit Kuusiku portree, mida säilitatakse Eesti Rahvusraamatukogu kunstikogus.

Mälestusnäitus on tagasivaade suure kunstniku loomingule.
Näitus on avatud 28. oktoobrist 21. novembrini 6. korruse näitusesaalis.
Galeriinäitused Facebookis
Selleks, et oleksime kõigi näitustega nähtaval ka sotsiaalmeedias, lõime Facebooki näitusi koondava sündmuse"Galeriinäitused Rahvusraamatukogus".

Näitusi kajastame poolaasta kaupa.
 
Kasutajakoolitus
Infootsingu töötoad kõigile huvilistele
Kutsume teid osalema Rahvusraamatukogu infootsingu koolitustel ja töötubades
„Kuidas leida kiiresti ja oskuslikult vajalikku infot?“.

Praktilises töötoas aitame teil
- õppida tundma ja kasutama e-raamatukogu kogusid ning võimalusi;
- leida teemakohaseid raamatuid ja e-raamatuid, ajakirju ja e-ajakirju, digiteeritud materjale ja võrguväljaandeid ning artikleid e-ajakirjadest ja rahvusvahelistest andmebaasidest;
- saada vastuseid infootsinguga seotud küsimustele.

E-raamatukogu töötoad
E-rahvusraamatukogu ja otsinguportaal 30. novembril kella 15-17.30
DIGAR: Eesti ajalugu, kirjandus ja kultuur digitaalarhiivis 7. detsembril kella 15-17

Erialateabe koolitused

Majandusteave 2. novembril kella 15-17
Kunstiteave 9. novembril kella 15-17
Muusikateave 23. novembril kella 15-17

Koolitus toimub Rahvusraamatukogu õppeklassis ja on tasuta.

Lisainfo: Hela Ojasaar, tel. 630 7585, e-post koolitus@nlib.ee

 
Kohvik-buffet Poogen
Maalinäitus „Olelus“ kohvikus Poogen
Augustis Rahvusraamatukogu võlvide all avatud kohvik-buffet Poogen üllatab oma külalisi maalinäitusega. Lisaks maitsvale toidule saab külastaja nautida nüüdisaegset maalikunsti ja värskeid kunstituuli Tartust.

Näitus „Olelus“ on kokku pandud kolme väga erineva maalikeelega kunstniku töödest. Kõigil on oma seos realismiga, kuid individuaalne lähenemine sellele, millisel viisil kunstnik reaalsust lõhub ja kui suure distantsi kujutatava objektiga loob.
Näitusel on võimalik tutvuda Liis Ördi, Alar Tulle ja Martin Urbi töödega.
Avatud 14. jaanuarini 2017.
Eesti Rahvusraamatukogu
Tõnismägi 2 15189 Tallinn Tel. 630 7611 Faks 631 1410 nlib at nlib dot ee
 

Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri