Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Andmebaasid, e-raamatud, e-ajakirjad

Eesti andmebaasid

  • E-kataloog ESTER – 15 Eesti suurema raamatukogu ühiskataloog, mis sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta.
  • Eesti rahvusbibliograafia – registreerib Eestis kõigis keeltes ja välismaal eesti keeles avaldatud väljaanded, Eesti autorite teosed ja nende tõlked.
  • Eesti artiklite andmebaas ISE – Eestis ilmuvate ajakirjade, kogumike ja jätkväljaannete artiklite bibliograafiline andmebaas. 
  • DIGAR – arhiveeritakse võrguväljaandeid, trükieelseid faile ja trükiste digiteeritud koopiaid. Sisaldab  raamatuid, ajalehti, ajakirju, kaarte, noote, fotosid ja postkaarte. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja Eesti Rahvusraamatukogus loodud bibliograafiaandmebaaside kaudu.
  • DIGARi Eesti ajalehed – portaali eesmärk on koondada ühte keskkonda ja teha kättesaadavaks kõik läbi aegade Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud digitaalselt välja antud ja digiteeritud ajalehed.
  • Rahvusraamatukogu osalusel loodud andmekogud - nende andmebaaside kasutamiseks ei pea olema raamatukogu registreeritud kasutaja.

 

Välismaised andmebaasid

Rahvusraamatukogu otsinguportaal – võimaldab teha otsingut ühest või üheaegset otsingut mitmest andmekogust ühtses keskkonnas. Sisaldab võõrkeelseid e-raamatuid, e-ajakirju, litsentsiandmebaase, raamatukogukatalooge, artikliandmebaase ja muid valitud veebisaite. Portaali saavad väljaspool rahvusraamatukogu kasutada kõik soovijad ilma sisse logimata, kuid sellisel juhul on kättesaadavad ainult vabalt kasutatavad andmekogud.

Litsentsiandmebaaside kasutamise üldised tingimused:
Lubatud on teha üks (1) koopia elektroonilises või väljatrükivormis igast dokumendist, kuid mitte rohkem kui 5 järjestikusest dokumendist korraga, kui ei ole märgitud teisiti. Dokumentide allalaadimine, väljatrükkimine ja e-maili või faksi teel edastamine on lubatud vaid mitteärilistel eesmärkidel. Kasutamise erijuhud on toodud andmebaaside kirjeldustes.


 digitaalarhiiv digar