HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - 10/2009

Raamatukogu detsembris ja aastavahetusel
Viivisevaba nädal
Loe e-raamatuid e-kataloogist ESTER
Rohkem infot vanadest raamatutest
Tule jõulukuu raamatunädalale
Võrguväljaannete uued numbrid
Näitused

Raamatukogu detsembris ja aastavahetusel

Raamatukogu detsembris ja aastavahetusel
22. ja 23. detsembril avatud kella 11-17
24.-27. detsembrini suletud
28.-30. detsembrini avatud kella 11-20
31. detsembrist 2. jaanuarini suletud
Kaunist aasta lõppu!

Viivisevaba nädal

7.-12. detsembrini saab Rahvusraamatukogu teavikuid tagastada leppetrahvita. Raamatukogu on avatud esmaspäevast reedeni kella 11-20 ja laupäeviti kella 12-19.
Vt. ka: laenamise tingimusi.

Loe e-raamatuid e-kataloogist ESTER

Nüüd saab e-raamatuid otsida ja lugeda e-kataloogi ESTER vahendusel. Rahvusraamatukogu arvutivõrgust pääseb lugema ligi 700 Oxford Scholarship Online majandus- ja poliitikateemalist e-raamatut, 3000 Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD e-raamatut majanduse, poliitika, tehnoloogia, põllumajanduse jt. valdkondadest ning teisi raamatukokku tellitud e-raamatuid. Dawsonera e-raamatute lugemiseks tuleb Rahvusraamatukogu arvutivõrgust siseneda kirjastuse Dawsonera lehele ja end seal registreerida. Seejärel on e-raamatuid võimalik lugeda ka väljaspool raamatukogu arvutivõrku või 7 päevaks oma arvutisse laadida.
Nende andmekogude e-raamatute täistekstid on leitavad ka Rahvusraamatukogu otsinguportaali kaudu, kasutades lingiserveri teenust RR SFX.
Lisaküsimused: teatmesaal@rahvusraamatukogu.ee, tel. 630 7100.

Rohkem infot vanadest raamatutest

Hävimisohus rahvustrükiste kohta saab nüüd e-kataloogist ESTER täiendavat teavet. Aastatel 1535-1850 ilmunud raamatutest on Eesti trükise punase raamatu nimekirja kantud üle 400 raamatu. ESTERisse on nende kohta lisatud märkused vanaraamatu tundjatelt ja trükiste asukohad. Ettevalmistamisel on nende trükiste digitaalkoopiate internetis kättesaadavaks tegemine.

Tule jõulukuu raamatunädalale

8.-12. detsembrini toimub Eesti Rahvusraamatukogus traditsiooniline Jõulukuu raamatunädal. Raamatuid pakuvad enam kui 60 kirjastust! Raamatumüük on Rahvusraamatukogu fuajees avatud teisipäeval kella 12-20, kolmapäevast reedeni 10-20 ja laupäeval 11-18.
8. detsembril kell 16 esitletakse nurgasaalis raamatut „Meie pere jõuluraamat. 100 säravat ideed suurtele ja väikestele” .
10. detsembril kell 13 ja 11.detsembril kell 16.45 tutvustatakse näitust „Eesti rahvarõivas sõnas ja pildis Rahvusraamatukogu varamust”. Huvilistel koguneda infoleti juurde.
11.-12. detsembrini toimub kirjandusfoorum Paabeli raamatukogu, sel aastal teemal “Kirjandus. Kas ja kuidas me teda näeme?”.
Olete oodatud!

Võrguväljaannete uued numbrid

Uued Eesti raamatud peegeldab Eestis kõigis keeltes ja väljaspool Eestit ilmunud eestikeelseid raamatuid, elektroonilisi väljaandeid ja mittemuusikalisi auviseid.
Nädal blogides hõlmab Riigikogu liikmete, ministrite ja Europarlamendi saadikute kirjutisi nende ajaveebides.
Uudiskirjanduse nimestikud
Humanitaarteaduste uudiskirjanduse nimestik
Uued raamatud Euroopa Liidu infokeskuses
Uued raamatud: sotsioloogia, majandus, poliitika
Uued õigusraamatud Eesti Rahvusraamatukogus
Uut kunstikirjandust
Uut Rahvusraamatukogu muusikakogudes
Uut teatri- ja filmikirjandust

Näitused

30. detsembrini harulduste kogu näitusesaalis Eesti rahvarõivas sõnas ja pildis Rahvusraamatukogu varamust
25. veebruarini humanitaarteaduste saalis 2008. aasta Soome kaunimad raamatud
4. detsembrist 9. jaanuarini 6. korruse galeriis Läti Rahvusraamatukogu ja Läti Sorose Sihtasutuse näitus Isaiah Berlin ja Riia tema ajastul
8.-21. detsembrini 6. korruse näitusesaalis Tallinna Puuetega Noorte Keskuse Juks noorte kunstnike näitus Kui tuled lähemale, kuuled mind
Püsinäitused
3. korrusel Eesti Rahvusraamatukogu ajaloo näitus, Eduard Wiiralti galerii
5. korrusel Eesti riiklike teenetemärkide galerii
Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/naitused