HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - 7 / 2011

Raamatukogu avatud suvisel lahtiolekuajal
Dovlatovi päevad algavad Rahvusraamatukogus
Tulge Šveitsi saali tutvuma Pfyniga
Mäluasutused kohtuvad Palmses
Võrguväljaannete uued numbrid
Näitused

Raamatukogu avatud suvisel lahtiolekuajal

31. augustini on raamatukogu avatud E-R 12-18,
1. septembrist tavapärastel lahtiolekuaegadel E-R 11-20, L 12-19.

Dovlatovi päevad algavad Rahvusraamatukogus

Vene kirjandusklassiku Sergei Dovlatovi 70. sünniaastapäeva tähistab 25.-27. augustini Tallinna eri paigus toimuv üritustesari, millest esimene päev peetakse Rahvusraamatukogus. Kell 16 avatakse raamatukogu fuajees näitus „Sergei Dovlatov: autorilt“, kus eksponeeritakse 30 originaal- ja tõlketeost ning tema kohta ilmunud kirjandust. Kella 17-22 järgneb suures konverentsisaalis filmiõhtu, kus saab näha kolme linateost Dovlatovist.
Lisainfo Dovlatovi päevade kodulehel.

Tulge Šveitsi saali tutvuma Pfyniga

Šveitsi saalis on septembri lõpuni avatud väljapanek, mis tutvustab Šveitsi kultuuripealinna 2011/2012 tiitlit kandvat asulat Pfyni. 5700-aastase ajalooga Pfyn on teine Šveitsi kultuuripealinn. Euroopa Liitu mittekuuluv Šveits algatas riikliku kultuuripealinnade projekti 2008. aastal, mil esimeseks kultuuripealinnaks valiti Romoosi kogukond.
Oktoobrist saavad koolid ja raamatukogud väljapanekut laenata. Lisainfo: Šveitsi saal, tel. 630 7360, shveits@nlib.ee

Mäluasutused kohtuvad Palmses

30. ja 31. augustil kohtuvad Lahemaal Palmse mõisas Eesti mäluasutused, et pidada nõu teemal “Digitaalse ressursi strateegiad ja kompetentsikeskused”. Kultuuriministeerium, Rahvusringhääling, raamatukogud, muuseumid ja arhiivid kooskõlastavad seminaril digitaalse kultuuripärandi strateegiat, täpsustavad rollijaotust digitaalse kultuuripärandi kogumisel, säilitamisel ja kättesaadavaks tegemisel ning vaatavad tulevikku.
Lisainfo: teadus- ja arenduskeskus, tel. 630 7485, tel. 630 7324 ja kodulehel.

Võrguväljaannete uued numbrid

Uued Eesti raamatud peegeldab Eestis kõigis keeltes ja väljaspool Eestit ilmunud eestikeelseid raamatuid, elektroonilisi väljaandeid ja mittemuusikalisi auviseid.
Nädal blogides hõlmab Riigikogu liikmete, ministrite ja Europarlamendi saadikute kirjutisi nende ajaveebides.
Summaria Iuridica sisaldab eestikeelseid kokkuvõtteid ja valiknimestikku välisajakirjades ilmunud õigusalastest kirjutistest.
Summaria Socialia sisaldab valikuliselt ülevaateid välisajakirjanduses ilmunud artiklitest majanduse, poliitika ja rahvusvaheliste organisatsioonide kohta.
Uudiskirjanduse nimestikud
Humanitaarteaduste uudiskirjanduse nimestik
Infoteaduste uudiskirjanduse nimestik
Uued raamatud Euroopa Liidu infokeskuses
Uued raamatud: sotsioloogia, majandus, poliitika
Uut kunstikirjandust
Uut Rahvusraamatukogu muusikakogudes

Ilmunud on Eesti õigusbibliograafia Bibliographia Iuridica Estonica 2010, kuhu on koondatud eelmise aasta jooksul Eestis ilmunud õigusteaduslik kirjandus, välismaal ilmunud Eesti õigussüsteemi käsitlev kirjandus ja Eesti juristide mujal avaldatud kirjutised. Lisatud on Tartu Ülikooli ja Akadeemia Nord õigusteaduskonnas kaitstud teadustööd.

Näitused ja üritused

31. augustini Admiraliteedi basseini ääres KAART & kaart – ajareis Tallinnas
25. augustist 3. septembrini fuajees raamatunäitus Sergei Dovlatov: autorilt
31. augustist 24. septembrini fuajees ja peanäitusesaalis soome skulptorite rühmituse „Jöötti” näitus Kaks on parem kui üks
Püsinäitused
3. korrusel Eesti Rahvusraamatukogu ajaloo näitus, Eduard Wiiralti galerii
5. korrusel Eesti riiklike teenetemärkide galerii
Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

20. augustil toimub Rahvusraamatukogus teaduskonverents “20 aastat taasiseseisvust Eestis, 1991-2011“, kus käsitletakse Eesti hariduse ja teaduse arengut, muudatusi Eesti rahvastikus, õigusloomes, riikliku julgeoleku tagamises ning ühiskonnakorralduses. Registreerimine ja lisainfo: www.20aastat-taasiseseisvust.ee

8. septembril, rahvusvahelisel kirjaoskuspäeval, kutsuvad Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja MTÜ Eesti Lugemisühing Tallinna eri paigus toimuvatele tasuta koolitustele„ Tallinn loeb lugemispesas”. Registreeruda saab 3. septembrini. Lisainfo Lugemisühingu kodulehel.