Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Ühiskonnateaduste saal

Kuidas leida kirjandust? | Uus raamat | Meie väljaanded


Asume: 5. korrusel

Oleme avatud: E-R 10-20, L 12-19

Juulis ja augustis E-R 12-18

Kontaktid: e-post yktsaal at nlib dot ee,
tel. 630 7101

Loe sotsiaalteaduste ajaveebi Parlafon.

 

Ühiskonnateaduste saalis on infoteaduse, raamatukogunduse, psühholoogia, politoloogia, sotsioloogia, majanduse ja statistika avakogu.

Tutvu Rahvusraamatukogu komplekteerimisvaldkondadega.

Kojulaenutus

Koju laenutame

  • raamatukogunduse ja infoteaduse avakogu raamatuid laenutähtajaga 30 päeva
  • raamatukogunduse ja infoteaduse avakogu ajakirju laenutähtajaga 7 päeva
  • lugemissaali avakogu võõrkeelset väliskirjandust (ilmunud peale 1946. aastat)  tähtajaga kuni 7 tööpäeva. Seitsme päeva laenutuse tähtaega ei pikendata
  • laenutused vormistatakse ühiskonnateaduste saalis

 

Siit leiate andmebaasid, e-raamatud, e-ajakirjad

 

 

Brown, Christopher C. Harnessing the power of Google : what every researcher should know. - Santa Barbara ; Denver : Libraries Unlimited, [2017]. – 134 lk.

Raamat annab kasulikke näpunäiteid, kuidas maailma populaarseima otsimootori abil kiiresti ja efektiivselt vajalikku informatsiooni üles leida.  Lugeja saab ülevaate Google’i tööpõhimõtetest, nn „kolme vaala“ – Google Web, Google Scholar ja Google Books mõistlikust kasutamisest. Autor on aastakümnetepikkuse kogemusega infospetsialist, kes näitab, kuidas Google suurendab (kuid ei asenda)  teadusraamatukogude poolt pakutavaid teenuseid. Otsitehnikate illustreerimiseks on toodud värvikaid näiteid – nt kuidas leida infot geotermiliste soojuspumpade või siis hoopis Pariisi tangomoe kohta 1920ndatel aastatel. Eraldi peatükk on statistiliste andmete otsimise kohta.

Praegusel infomüra ajastul väga asjalik lugemisvara.

 

 

Uued raamatud - ÜHISKONNATEADUSED - Rahvusraamatukokku saabunud ühiskonnateaduste alaste raamatute nimestik asub e-kataloogis ESTER.

Uute raamatute nimestik uueneb igal nädalal.

Kuni 2016. aasta lõpuni ilmunud uudiskirjanduse nimestikud on siin:

Uued raamatud - infoteadused, psühholoogia, sotsioloogia, majandus, poliitika

 

Integratsioon. Valiknimestik 1995-2016.
Koostanud E. Toomra, M. Allandi, Eesti Rahvusraamatukogu.

Koostame ühiskonnateaduste teemalisi väljaandeid, mis on abiks tudengitele, spetsialistidele ja teadlastele oluliste ning aktuaalsete teadusallikate valimisel.

  • Summaria Europensia - eestikeelsed ülevaated välisajakirjades Euroopa Liidu teemadel ilmunud artiklitest, nimestikud Euroopa Liidu alastest raamatutest, artiklitest ja veebiallikatest.
  • Ühiskonnauuringud - väljaanne annab ülevaate Eesti avaliku sektori asutuste ja mõttekodade koostatud uuringutest ja väljaannetest.
  • Koostame majandusraamatute uudiskirjanduse nimestikku, mida on võimalik tellida endale e-postile. Soovi korral võtke ühendust yktsaal at nlib dot ee

Varem ilmunud:

  • Nädal meedias - Riigikogu liikmete, ministrite ja Euroopa Parlamendi saadikute artiklid, intervjuud ja blogid. Ilmus 31. augustini 2015
  • Riigikogu liikmete kirjutised - Koostatud Eesti Rahvusraamatukogu andmebaaside ja Riigikogu liikmetelt saadud andmete põhjal. Ilmus 31. augustini 2015
  • Summaria Socialia - eestikeelsed kokkuvõtted ja valiknimestik välisajakirjades ilmunud sotsioloogia-, majandus- ja poliitikaalastest kirjutistest. Väljaanne ilmus 1999-2016.

Rahvusraamatukogu vahendusel saab kasutada paljusid sotsiaalteaduste litsentsiandmebaase. Rahvusraamatukgu otsinguportaali kaudu on raamatukogu registreeritud kasutajal juurdepääs andmebaasidele ka väljaspool raamatukogu.

Parlamendiraamatukoguna koostame e-väljaandeid:

Foto: Riigikogu

Nimetahvlite vahetamine Toompeal, 1992
Riigikogu arhiiv

Ühiskonnateaduste alast teavet leiad veel:

Lisainfo:

Tutvu arvutite kasutamisega lugemissaalis

 


 digitaalarhiiv digar