Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Pisitrükised

Pisitrükiste all mõistetakse mahult või sisult väikesi või ajutise tähtsusega info- ja reklaamväljaandeid. Sellisteks on kutsed, kalendrid, müüri- ja laululehed, ankeedid, toote- ja ravimikataloogid, kaubapakkumisnimestikud, näituste ja messide kataloogid (va kunsti- ja fotonäituste kataloogid), üksikute erialade ja ainekursuste õppeprogrammid ning õppeplaanid, mis käsitlevad lühemat perioodi kui 1 aasta, telefoniraamatud, asutusi/organisatsioone tutvustavad väljaanded, kliendilehed, turismialased jm voldikud, sõiduplaanid, teatri-, kontserdi-, spordi- ja kultuuriürituste kavad ning programmid, ristsõnaväljaanded, valimiste materjalid (v.a. valimisliitude programmid), kirjastuste plaanid (v.a. aastaplaanid), asutuste/organisatsioonide aruanded, mis käsitlevad nende tegevust lühemal perioodil kui 1 aasta.

Rahvusraamatukogu komplekteerib üksnes rahvusteavikutena käsitletavaid pisitrükiseid. Säilituseksemplarid kuuluvad pisitrükiste arhiivkogusse, mille suurus on üle 250 000 eksemplari. Põhiosa neist on ilmunud pärast 1941. aastat. Varasematest aastatest leidub kogus kirikute laululehti, kavasid ja tutvustajaid, teatrietenduste kavasid ja müürilehti, Riigikogu ja kohalike omavalitsuste valimismaterjale, reklaamtrükiseid erinevate eluvaldkondade kohta, seina-, laua- ja taskukalendreid jne.
 
Pisitrükiste säilituseksemplarid on kirjeldatud temaatiliste rühmadena E-kataloogis ESTER ning neid saab kasutada harulduste ja arhiivkogu saalis.

 


 digitaalarhiiv digar