Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Kuidas liituda kirjastajaportaaliga?


Kirjastajaportaaliga saavad liituda kõik Eesti väljaandjad nii juriidilised kui eraisikud. Kirjastajaportaali kasutamiseks tuleb luua kirjastaja konto. Konto saab luua Rahvusraamatukogu registreeritud kasutaja. Rahvusraamatukogu kasutajaks registreerumiseks on vajalik ID- kaart või mobiil-ID. Online kasutajad ei saa Kirjastajaportaali kasutada.
 

Kirjastajaportaali abi:
Tel: 6307 373
E-post: kportaal at nlib dot ee

 1. Alustada tuleb rahvusraamatukogu kasutajaks registreerimisest. Täpsem info Rahvusraamatukogu kasutajaks registreerimise kohta:
  http://www.nlib.ee/raamatukogu-kasutamine
  Või info ja registratuuri telefonil 630 7100 või e-posti aadressil info at nlib dot ee
 2. Juhul, kui Rahvusraamatukogu kasutaja on juba varem registreeritud, aga andmed on aegunud, siis suunatakse teid Kirjastajaportaali konto loomisel automaatselt oma andmeid uuendama.
 3. Kui Rahvusraamatukogu kasutaja on registreeritud/olemas, siis tuleb luua Kirjastajaportaalis kirjastaja.digar.ee kirjastaja konto esilehel ’Loo kirjastaja konto’ nupu alt.
 4. Kirjastaja konto saab luua nii juriidilise kui eraisikuna. Eraisikul on vaja sisestada konto taotluse vormis vastavale väljale isikukood, juriidilisel isikul – äriregistri kood. Juriidilise nime kuju kontrollitakse taotluse salvestamisel. Kasutajale kuvatakse vastavat teadet kui sama nimega kirjastaja juba esineb Kirjastajaportaalis.
 5. Deposiitorina digitaalarhiivi faile saatnud kirjastajate andmed on Kirjastajaportaalis olemas.
 6. Peale konto taotlusvormi täitmist saadetakse teile e-mailile konto aktiveerimise link. Jälgige infot kirjastajaportaalis, millisele e-mailile kinnitus saadetakse.
 7. Esmakordsel sisenemisel Kirjastajaportaali tuleb kindlasti kasutada teile saadetud aktiveerimislinki, et teie andmed konto andmetega ära seotaks. Linki on võimalik kasutada üks kord. Link aegub 48 tunni pärast. Konto loonud isik on automaatselt peakasutaja õigustes.
 8. Üks isik saab olla mitme kirjastuse esindaja. Sisse logimisel pakutakse sel juhul valikut, millise kirjastuse esindajana soovite jätkata.
 9. Edaspidi saab Kirjastajaportaali sisse logida esilehelt nupu alt ’Logi sisse’. Kasutades selleks ID-Kaarti, mobiil-ID või Rahvusraamatukogu kasutajatunnuseid. Kasutaja autentimine on vajalik konfidentsiaalsuse tagamiseks ja tegevuste logimiseks.
 10. Kui olete sisenenud Kirjastajaportaali õigesti, siis viiakse teid kirjastuse avalehele, kus on võimalik valida standardnumbrite taotlemise või väljaannete vaatamise vahel.
 11. Teised kasutajad saab kutsuda samuti e-mailiga valides Minu menüüst Minu konto - Minu kasutajad - Kutsu uus kasutaja.

 

 


 


 digitaalarhiiv digar