Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Noodid

Noodikogu loodi Rahvusraamatukogus 1945. aastal, kui üleliidulise sundeksemplarina hakkas raamatukokku laekuma ka noodiväljaandeid. Nii kujunes esinduslik kogu sel perioodil ilmunud vokaal- ja instrumentaal-, filmi- ning teatrimuusikast.

Praeguseks on kogus ligi 120 000 nooti, millest suurema osa moodustab klassikalise muusika põhirepertuaar ajastute ja žanrite lõikes. Jätkuvalt täieneb heliloojate kogutud teoste valik, viimastel aastatel on lisandunud Eduard Tubina, Sergei Rahmaninovi, Fryderyk Chopini, Anton Bruckneri, Niels Gade, Jean Sibeliuse teoste sarjad. Komplekteeritakse ka nüüdismuusikat ning džässi ja rocki kullafondi kuuluvat repertuaari.
 
Eestis ilmunud noodiväljaanded on laekunud raamatukokku alates 1935. aastast Sundeksemplari seaduse ja alates 2017. aastast Säilituseksemplari seaduse alusel. Varasemal perioodil ilmunud väljaandeid on hangitud järjepidevalt. Nii on aastatega kujunenud suhteliselt täielik kogu. Vanimad Eestis ilmunud noodid pärinevad 19. sajandi alguse baltisaksa heliloojatelt, nagu A. H. Weyrauch, J. F. B. La Trobe jt.
 
Noodid on leitavad E-kataloog ESTER vahendusel. Eesti noodid alates 1918. aastast leiab Eesti rahvusbibliograafia andmebaasist.
 
Rohkem infot muusikasaali konsultandilt.

 


 digitaalarhiiv digar