Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia

Eesti Rahvusraamatukogu uudiskiri
HOIAME MÕTTEID, ET JAGADA TEIEGA

U U D I S K I R I - august / 2014

Suvised lahtiolekuajad

31. augustini on raamatukogu avatud E–R 12–18.

Näitus „Tutanhamoni hauakambri aarded“
8. augustist E–P 12–18,
1.-20. septembrini E–R 10–20, L–P 12–19.
Tere tulemast!

Ester

E-kataloogis suurem valik

Juulis läksid 15 Eesti raamatukogu, sh Eesti Rahvusraamatukogu üle ühisele e-kataloogile ESTER, mis nüüd sisaldab infot ligi 9 miljoni eksemplari kohta. Kataloog ja teenuse Minu ESTER leht on saanud kasutajasõbralikuma kujunduse, lihtsustatud on sisselogimist, avardatud tellimisvõimalusi ja täiendatud kasutusjuhendit. Varem salvestatud lingid suunatakse ümber uuele aadressile www.ester.ee. Kuniks raamatukogud korrastavad liitmise käigus tekkinud ebatäpsusi ja topeltkirjeid, soovitatakse otsingud piirata kas Tallinna või Tartu raamatukogudega või ühe raamatukoguga. Otsingu piiramist soovitatakse ka raamatukogudele, kes andmeid oma kataloogi kopeerivad.

Otsinguportaalil on uus avaleht

Et otsinguportaali mitmekülgsed teenused paremini välja tuua, moodustasime avalehele 4 infokasti.
Esimesest leiab võõrkeelsete artiklite indeksi Primo Central koos seal sisalduvate andmekogude loendiga, nende tasuliste andmebaaside viiteid, millele juurdepääsu Rahvusraamatukogu hankinud ei ole, linke teistele andmekogudele ning otsingute näiteid.
Teise rühma moodustavad võõrkeelsete e-ajakirjade ja e-raamatute kataloogid, milles leiduvad väljaanded on sisselogitud kasutajatele enamasti kättesaadavad ka väljaspool raamatukogu.
Kolmas pakub otsetee küsimustele vastamise ja koopiate tellimise teenuste juurde ning viited uudiskirjanduse nimestikele ja kasutajakoolitustele.
Neljandaks leiab info selle kohta, kuidas registreeruda raamatukogu kasutajaks ning milliseid andmekogusid saab sisseloginud kasutaja ka väljaspool raamatukogu kasutada.

Mäluasutuste suveseminar

26.-27. augustil vaagivad Eesti mäluasutused digiteerimise tegevuskavu, arutavad omavahelist koostööd ja suurandmete võimalusi ning korraldavad e-projektide paraadi. Oodatud on mäluasutused ja kõik digitaalse kultuuripärandi huvilised! Lisainfo raamatukogu kodulehel.

Tulge laulma

Rahvusraamatukogu ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse korraldatav kontserdisari „Puudutus“ jätkub augustis ja septembris, kui on huvilisi esinejaid. Koorid on oodatud üles astuma Rahvusraamatukogu amfiteatris, mis asub raamatukogu taga õues. Lähem info kodulehel.

 

 

Võrguväljaannete uued numbrid

Näitused

Lisainfo: http://www.rahvusraamatukogu.ee/uritused

Fotod Teet Malsroos

Soovita uudiskirja teistelewww.rahvusraamatukogu.ee/uudiskiri • Jälgi meid ka facebookis RR fb ja twitteris RR twitter

Uudiskiri ilmub iga kuu alguses. Ettepanekud: turundusosakond, info at rahvusraamatukogu dot ee

RR

Eesti Rahvusraamatukogu: Tõnismägi 2, 15189 Tallinn • Infotelefon: 630 7611 • www.rahvusraamatukogu.ee

Eesti Rahvusraamatukogu - National Library of Estonia