Kodulehelt

Uudistest

Kontaktidest

---

E-kataloog ESTER

Artiklite andmebaas ISE

Digitaalarhiiv DIGAR

Raamatukogu avatud E-R 10-20

L 12-19

P suletud 

Valitsus plaanib eraldada RRile rekonstrueerimise algatamiseks raha

18.04.2018

Eesti Rahvusraamatukogu hoone rekonstrueerimise alustamiseks on riigieelarvest ette nähtud 1,3 miljonit eurot. RR vajab investeeringuid, kuna muidu võivad ohtu sattuda nii hoones töötavad inimesed, külastajad kui ka seal hoitav kirjalik kultuuripärand.

Hoonesse on planeeritud paigutada ka Rahvusarhiivi Tallinnas paiknevad üksused. Tänu investeeringutele muutub hoone tulevikus turvaliseks, ökonoomseks, otstarbekohaseks ning tekib võimalus pakkuda uusi teenuseid.

Eesti Rahvusraamatukogu ja Rahvusarhiiv on seda uudist oodanud juba mõnda aega ning kahtlemata valmistab valitsuse otsus mõlemale osapoolele rõõmu. Rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo väljendas heameelt, et valitsus mõistab selle otsuse vajalikkust. „Linna südames paiknev Rahvusraamatukogu hoone on muutunud rahvuskultuuri sümboliks ja selleks, et see hoone saaks veel pikalt püsida ja kultuuripärandit hoida, tuleb hoonesse investeerida. Meid valdab rõõm ja elevus, et saame pika sammu edasi astuda tehniliselt väga ebakindlast olukorrast oma kasutajate vajaduste ja unistuste suunas,“ sõnas Andresoo.

Riigiarhivaar Priit Pirsko ütles, et Vabariigi valitsuse otsus alustada Rahvusraamatukogu hoone rekonstrueerimisega on tark otsus, mis kaunistab riigi sajandat juubelit. „Sümbolväärtusega hoone kordategemisest võib-olla olulisemgi on aga sellele uue, digitaalajastule kohase ja sünergiast laetud sisu kujundamine. Rahvusraamatukogu ja Rahvusarhiiv evivad üsna ühesugust kasutajaskonda, meie teenused sobivad hästi ühte majja ja meie kliendid – Eesti inimesed – võidavad sellest kõigest kõige enam,“ leidis Pirsko.

Ta lisas, et tõenäoliselt suurim võit saab osaks audiovisuaalse kultuuripärandi tarbijaile, sest projekteeritav kinosaal võimaldab avalikkusele näidata neidki filme, mida aastakümneid pole nähtud. „Rahvusarhiivi tänaste Tallinna üksuste – uurimissaal Madara tänaval, hoidlapind Maneeži tänaval ja filmiarhiiv Ristiku tänaval – koondumine ühe katuse alla on ka kuluefektiivne lahendus, mis toob kaasa kokkuhoiu nii majandus- kui tööjõukuludes. Mainigem siinkohal ka ruumide ühiskasutusest ja erinevate teenuste ühiskorraldusest tõusvat kasu ning nentigem, et tegemist on suurepärase näitega avaliku sektori asutuste koostööst eesti inimeste hüvanguks.“

Lisainfo:

Kerti Kulper, kommunikatsioonispetsialist, Kerti dot Kulper at nlib dot ee

 

 


 digitaalarhiiv digar