Rahvusraamatukogu jätkab raamatukoguteenuste pakkumist, kuid korraldab ümber oma avaliku ruumi, et toetada riiklike reeglite rakendamist ning piirata inimeste vahelisi kontakte koroonaviiruse leviku takistamiseks. Jätkuvalt on võimalik Rahvusraamatukogust laenutada, kasutada piiratud tingimustel arvuteid või andmebaase.
Alates 11. märtsist kuni hetkeseisuga 11. aprillini on raamatukogu lugemisala tavakasutuseks suletud. Raamatukogu toetub oma otsuses ka riiklikele raamatukogusid puudutavatele soovitustele keelata avariiulite kasutamine ning lubada lugemissaale külastada vaid hädavajadusel.
Raamatukogu lahtiolekuajad muutuvad. 11. märtsist alates on Rahvusraamatukogu avatud E—R kl 10—18, L ja P suletud. Raamatute kontaktivaba laenutamine toimib endiselt ning raamatukogu lahtiolekuaegadel on võimalik eelnevalt tellitud raamatuid ja koopiaid kätte saada fuajeest. Raamatud, mille tagastustähtajad on vahemikus 10. märts—11. aprill, on tõstetud edasi kuni 12. aprillini.
Arvutite kasutamine on piiratud aja vältel ja eelregistreerimisel võimalik fuajeesse loodud ajutistel töökohtadel. Aja broneerimiseks või teiste küsimuste korral saab Rahvusraamatukoguga ühendust helistades 6307 100, videokõne teel, kirjutades info@nlib.ee või kodulehekülje vestlusaknasse.
Raamatuid saab tagastada samuti fuajeesse, raamatukappi või Endla tn poolse sissepääsu tagastuskasti (E—P kl 7.00—22.00).
Rahvusraamatukogu võimaldab laenutada raamatuid ka üle Eesti Omniva pakiautomaatidesse. Sarnasel viisil saab raamatuid ka tagastada, teenus on tasuline.
Kõige värskem info raamatukogu toimimise kohta on kättesaadav Rahvusraamatukogu kodulehel: www.nlib.ee.
Kasulikud lingid
Dea.Digar, kust leiab läbi aegade, alates 1811. aastast Eestis ilmunud või välismaal eesti keeles avaldatud ajalehed.
Digar, kust on kättesaadav lai valik digiteeritud kodumaiseid raamatuid, plakateid, postkaarte jm.
Infonõustamine, mille kaudu jõuab raamatukogu infokonsultandini, kes saab aidata akadeemilise töö kirjutamise tarvis vajaliku infoni jõuda.
Andmebaasid, kust leiab põnevat infot, mis karantiini ajal eneseharimist soodustavad.
Koopiateenus, mille kaudu saab raamatukogust jätkuvalt tellida digitaalseid ja füüsilisi koopiaid.