Videomängu artefakt: Mis teeb videomängust videomängu? | National Library of Estonia

Videomängu artefakt: Mis teeb videomängust videomängu?

Mis on need elemendid, mis on videomängus vajalikud? Kui palju võivad videomängud üksteisest erineda? Kuidas me täpsemalt mängime videomänge?

Tartu Ülikoolis videomängu uuringute teemal magistritöö kaitsnud Karl Erik Saks tutvustab kuulajatele lähemalt videomängu olemust artefakti ehk inimese poolt loodud kultuuriobjektina.

Tule tutvu lähemalt mängude maailmaga! Veebiloeng toimub 26. aprillil kell 17.30 Eesti Rahvusraamatukogu YouTube’i kanalis ning jääb ka järelvaadatavaks.

---

Videomängude muuseum LVLup! tutvustab möödunud kümnendite mängutööstuse ajalugu Baltimaades. Koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga on LVLup! koostanud muuseumikollektsiooni põhjal interaktiivse näituse, kus saab näha suurt hulka retrokonsoole ja muid unikaalseid elektroonikaseadmeid 1970. aastatest 2000. aastateni.

Mario Bros., Street Fighter II, Brick Game, Flipper, Pac-Man, Road Race, Circus, Sonic the Hedgehog, Tale spin, Flipper või see hõbedase raamiga indiaanlastega taskumäng -- kui need nähtused on teile tuttavad ja toovad esile pigem rõõmsaid mälestusi lihtsamast ajast, oleks kindlasti aeg näituse virtuaalsündmused ja peagi ka füüsilisel kujul külastus endale kalendrisse kirja panna.

Näitusel esitleme kõige olulisemaid mängusüsteeme, mis on kujundanud videomängude tööstust tervikuna ja meie kohalikku ettekujutust mängumaailmast.