Rahvusraamatukogu käivitas Brain Gamesiga kogupere lauamängude sarja, kuhu oodatakse ka ukrainlasi  | National Library of Estonia

Rahvusraamatukogu käivitas Brain Gamesiga kogupere lauamängude sarja, kuhu oodatakse ka ukrainlasi 

29.03.2022

Tasuta kaks korda kuus toimuv lauamängude sari on üks uueneva rahvusraamatukogu tegevusväljundeid kümnete teiste kõrval, mida tulevikus hakatakse pakkuma rekonstrueeritud Tõnismäe hoones. Sel nädalavahetusel, 2. aprillil, oodatakse mängima  samuti Ukraina sõjapõgenikke.

 

„Tuleviku rahvusraamatukogu saab olema kogukonnaraamatukogu ja oluliste kultuurisündmuste toimumisepaik,“ kõneles RaRa programmijuht Marta Hang.  

Laupäeval, 2. aprillil toimub Narva maantee 11 aadressil lauamängudepäev, mis ei ole osalejatele võistluslik, vaid võimalus tulla kvaliteetselt aega veetma nii sõpruskondadel kui peredel ja seda sõltumata eelnevast kogemusest. „Mängima ootame samuti väikseid kollektiive, kes pole saanud koroona tõttu peale pikale veninud isolatsiooni võimalusi ühistegevuseks,“ kõneles Hang, kes lisas, et koostöös vabatahtlikega saame pakkuda lauamängude õpetust vene keeles ka Ukraina sõjapõgenikele.  

Lauamänguhuvilistele pakutakse suurt mängude valikut populaarsemate mängude hulgast. Valida on mitmete erinevate keerukusastetega mängude vahel ja kohal on Brain Gamesi mänguspetsialist, kes vajadusel õpetab reegleid ja juhendab mängu.  

Nimekamatest mängudest on saadaval “Catan”, “Mysterium”, “Carcassonne”, “Ainult üks”, “Kvedlinburgi soolapuhujad”, “Clever”, “Pandemic”, “Saboteur”, “Splendor”, “Stone Age”, “Sushi Go!”, “TEAM3”, “Codenames”, “6. võtab!", “ICECOOL” ja “Klask”. 

Lauamängude sari toimub  iga kuu esimesel laupäeval kell 12.00—19.00 ning kolmandal kolmapäeval kell 17.00—20.00 Eesti Rahvusraamatukogu väikeses majas. Täpsem info kodulehelt: http://www.nlib.ee/lauamang   

Mängud on rahvusraamatukogu II korruse õppeklassis ja neid võib käia ka väljaspool lauamängu üritusi mängimas, kui õppeklass on vaba. 

Miks mängida lauamänge? 

Strateegiamängud on heaks abivahendiks, et arendada ja säilitada loogilist mõtlemist, probleemide lahendamise ja suhtlusoskust. Osavusmängud aitavad arendada reaktsiooni, koordinatsiooni, kiirust, värvitunnetust, väljendus- ja keelelist oskust ning õpetavad kujundeid ja numbreid. Mänge on ka harivatel teemadel: need annavad meile teadmisi maailma ajaloost, teadusest ja kultuurist. 

Lastel on mängides võimalik saada juurde teadmisi, õppida ja arendada suhtlemisoskust, tähelepanuvõimet, majandamisoskust ja palju muud. Ka vanemas eas on tähtis tegeleda kognitiivsete võimete hoidmisega, et ära hoida mälu, taju, tähelepanu- ja mõtlemisvõime halvenemist.