24. jaanuaril algusega kell 17:30 arutlevad poliitika ja kommunikatsiooni asjatundjad Erik Moora, Tõnis Leht ja Annika Arras Eesti rahvusraamatukogu arutelusarjas Infomüra, kuidas on nii juhtunud, et poliitikalaval lubab käitumiseetika inimestele rohkem kui igapäevaelus. Vastust otsitakse ka küsimusele, mis on üldse lubatud võtted poliitilises retoorikas.
„Uue aasta alguses võtame esimese teemana luubi alla enne Riigikogu valimisi aktuaalse küsimuse poliitilisest retoorikast ja arutleme, milliseid manipuleerimisvõtteid poliitikud kasutavad. Kas ja miks on poliitikutele lubatud infoga manipuleerimine? Uurime asjatundjatelt, millised on võimalused piirata halvustavat ja solvavat sõnakasutust poliitikas. Otsime vastust küsimusele, et kas see, mis on lubatud n-ö Jukule on tõepoolest see sama, mis Juhanile on moraalselt keelatud“ kõneles aasta esimesest Infomüra arutlusesarjast rahvusraamatukogu sotsiaalia ja parlamendiraamatukogu juhataja Karmen Linask.
Arutelu fookuses on samuti propaganda, manipuleerimine, sotsiaalmeedia ja süvavõltsingud, mida poliitilises retoorikas ja kommunikatsioonis kasutatakse.
Oma mõtteid tulevad jagama portaali Poliitikaguru eestvedajad Erik Moora ja Tõnis Leht ning poliitilise kommunikatsiooni ekspert ja kommunikatsioonibüroo Miltton tegevjuht Annika Arras. Arutelu modereerib rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist Eva Ladva.
Rohkem infot arutelu kohta ja teemakohaseid raamatusoovitusi leiab SIIT.