Eesti Rahvusraamatukogu emakeelepäeva konverentsil „Tunnete keel ja tehnoloogia“ räägitakse, mismoodi inimlikud tunded ja tehnoloogia kujundavad maailma virtuaalset ja füüsilist poolust, milles igapäevaselt toimetades kogeb inimene üha rohkem uusi väljendusvorme ja viise. Koos teadlaste ja ärksate mõtlejatega arutletakse, kuidas ületada tõkkeid, rajada loovteid ja milline on elu tunnete ja imekiiresti areneva tehnoloogia sümbioosis.
“14. märtsil toimuv emakeelepäeva konverents tuleb tähisega „Tunnete keel ja tehnoloogia“. Juttu ei tule leekivast armastusest ega lõõmavatest tankidest, aja ja olude kiuste. Ikka inimeseks olemise viisidest ja võimalustest. Väljendusvõimest kogu tema ilus, võlus, valus ja vabaduses. Vabaduses, mida emakeel meile annab ja mida me temalt kuidagi ära võtta ei tohi. Loovus ja tema tehnikad on üdini läbi põimunud, me saame neid aegade lõpuni harutada ja arutada,” kõneles Eesti Rahvusraamatukogu kultuurinõunik ja emakeelepäeva päevajuht Karl Martin Sinijärv.
Emakeelepäeva avaettekande peab Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, kes räägib tunnete ja tehnoloogia sümbioosi vajalikkusest edukas kommunikatsioonis. Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Kuldar Taveter, Eesti Keele Instituudi vanemteadur Liisi Piits ning Tallinna Ülikooli lingvistika ja tõlketeaduse dotsent Mari Uusküla heidavad valgust tunnete ning imekiirelt areneva tehnoloogia ühitamisele. Noore pilguga vaatab emakeelele Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Siim Oskar Ots. Konverentsi lõpetab kirjanik Doris Kareva, kes kõneleb tunnete tundmise mitmekesisusest.
Konverents toimub 14. märtsil kell 11.00 – 14.00 Tallinnas rahvusraamatukogu väikeses majas (Narva mnt 11) ja seda saab jälgida ka rahvusraamatukogu YouTube’i ja Facebooki kanalite vahendusel.
Emakeele päevakavaga saab tutvuda siin.
Registreerimine emakeelepäeva konverentsile siin.