Viienda numbri peateemaks on maaraamatukoguhoidjate rõõmud ja mured. 8.–9. oktoobril külastasid 20 maaraamatukoguhoidjat Brüsselit. Reisi sihiks oli Euroopa Parlamendis avamist oodanud näitus Generation Code: Born at the Library (Põlvkonna kood – sündinud raamatukogus), millel esitleti Euroopa raamatukogude saavutusi innovatsiooni vallas. Brüsseli külastamine pakkus palju uut, sealhulgas toredate maaraamatukoguhoidjatega tutvumist ja nende kainestavat vaadet Eesti kohalikule elule.
Selle numbri persooniks on Narva Keskraamatukogu direktor Maritsa Ort. Narva kui Eesti kõige idapoolsem linn, kus igapäevaselt ju eesti keelt väga palju ei kuulegi, on viimaseil aastail üllatanud üha elavneva kultuurieluga. Sestap käisimegi fotograaf Teet Malsroosiga uurimas, kuidas proua Maritsa ja Narva raamatukogu käsi käib.
Rahvusraamatukogu vanaraamatu spetsialist Sirje Lusmägi kirjutab Adolf Hornist, teoloogist bibliofiilist, kelle nimega puutus ta esmakordselt kokku Narva Püha Johannese kiriku raamatukogu trükiseid kataloogides. Teatri- ja muusikamuuseum tähistas tänavust laulu- ja tantsupeo juubeliaastat näitusega Minu laulupeo lugu. Näitust tutvustab teadur-kuraator Kaisa Luik. Kai Välbe räägib rahvusraamatukogus toimunud oskuskeelepäevast Veebisõnastik – see on imelihtne?. Lea Rannalt on ülevaade ERÜ maaraamatukogude sektsiooni 28. suveseminarist, mis toimus juunikuisel Järvamaal. Ta meenutab ka 1991. aasta suvel toimunud esimest seminari.
Kirjanik Urmas Vadi rõõmustab lugejaid lugudega värskest miniatuurikogumikust Elu mõttetusest. RK avaveergu valitud paladest aimub, millised on lood Pettunud Inimeste külas.
Head lugemist, kaasamõtlemist ja tegutsemist!