Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri

UK-2016-Kultuurinädala eri

 
                                                                   
 
 
Rahvusraamatukogu kultuurinädal
Kultuurinädal Rahvusraamatukogus
24.-28. oktoobril on Rahvusraamatukogus kultuurinädal, kus Eesti kultuuriinimesed ja ühiskonnategelased räägivad eestlastest täna ja 25 aastat tagasi. Viiepäevane kava on täis arutelusid, töötubasid ja muusikat. Kavas on nii intellektuaalseid kui ka meelelahutuslikke kohtumisi.

Pildi meist täna ja 25 aastat tagasi loovad oma elukogemustest lähtudes Hannaliisa Uusma, Mihkel Raud, Mari-Liis Lill, Johanna Ross, Helen Tammemäe, Indrek Ibrus, Katrin Aava, Jarek Kasar, Juko-Mart Kõlar, Erik Moora, Mihhail Lotman, Tiina Lokk, Peeter Päll, Agu Uudelepp jt.
“Eesti Rahvusraamatukogu varasalved peidavad endas infot igaühest meist. Raamatukogu intellektuaalne ja füüsiline ruum kuulub meile kõigile ja paradoksaalselt räägib meist ka erinevaid lugusid. Kultuurinädal on seda fenomeni hästi tabanud, sest RRi kogudele üles ehitatud kava on tõepoolest krehvtine ja tabav,” kirjeldab kultuurinädalat rahvusraamatukogu juht Janne Andresoo.

Kultuurinädal on pühendatud eestlastele 25 aasta tagusest taasiseseisvumisest tänase päevani ja tutvustab sündmuste kaudu Rahvusraamatukogu külluslikke kogusid. Kogu programm vastab otseselt või kaudselt küsimusele: “Kes me olime 90ndatel ja kes oleme täna?”

Kultuurinädal instas: #kultuurinädal2016

Nädal lõpeb Jarek Kasari soolokontserdiga.

KAVA PDF-FORMAADIS
Kõik sündmused on tasuta!
 
Kultuurinädal Rahvusraamatukogus
Kultuurinädal Facebookis
Teate küll seda tunnet, kui mõni asi üheksakümnendatest tundub täna piinlik? Teised asjad on meile saanud aga nii omaseks, et ilma nendeta oleks elu raske ette kujutada. Miks me oleme täna just sellised…
/.../
Kultuurinädalal on muusika, arutelud, töötoad, ekskursioonid ja palju muud huvitavat. Erandkorras kostab Rahvusraamatukogu fuajee kõlarite kaudu Raadio2 aastahitte 1994. aastast tänaseni!

Rahvusraamatukogu varasalved peidavad endas infot igaühest meist. Tule kohale ja naudi nii intellektuaalseid kui ka meelelahutuslikke sündmusi!

KULTUURINÄDALA SÜNDMUSi FACEBOOKIS:
Poliitikapäev: Agu Uudelepp, Tiit Made, aktiivsed noored jt
Meediapäev: Müürilehe konverents
Kirjandusseminar „Vaprus ja hirm“
Jarek Kasari soolokontsert

 
Kultuurinädala poliitikapäev Facebookis
Poliitikapäev: Agu Uudelepp, Tiit Made, aktiivsed noored jt
Kultuurinädala poliitikapäeva kolmapäeval, 26. oktoobril korraldab Parlamendiinfo keskus. Keskendutakse Eesti ühiskondlikult ja kogukondlikult aktiivsetele noortele ja murrangulistele aegadele üheksakümnendatest tänaseni.
 
Müürilehe konverents
Meediapäev: Müürilehe konverents
Neljapäeval, 26. oktoobril võtab kultuurinädala juhtimise üle Müürileht, kes korraldab suure konverentsi, kus otsitakse Eestile moraalset majakat ja küsitakse arutelul “Kultuur on boring as shit”, miks kultuur nii igav on. Lisaks kõnelevad Erik Moora, Kertu Moppel, Liisi Laineste ja Toomas Kall arutelul “Nalja ei saagi või?” huumorist Eesti kultuuriajakirjanduses.

„Kui rahvusraamatukogu millalgi suvel Müürilehe toimetuse poole pöördus ning pani ette sisustada kultuurinädala raames terve päev targa ja kultuurse jutuga, seiskusid trükipressid, jäid pooleli laused ning toimetamata intervjuud. Toimetuse erakorralisel koosolekul leiti, et see on erakordne võimalus muuta sõna lihaks ja kitkuda kultuuripõllult sinna kogunenud umbrohi. Muuta maailma, õhkasime naiivselt!,“ kirjeldab konverentsi Müürilehe tegevtoimetaja Henri Kõiv.
 
Kirjandusseminar “Vaprus ja hirm”
Kirjanduslikule rännakule viivad meid kultuuri- ja kirjandusteadlased Mihhail Lotman, Maarja Vaino, Eneken Laanes, Ülar Ploom ja jaapani kultuuri tutvustaja Taimi Paves. Seminar keskendub nii eesti kui ka väliskirjandusele.

Joonas Hellerma juhtimisel mõtestame vapruse ja hirmu teemat erinevates kultuurides. Vaatame teemale otsa ka retrospektiivselt. Mõtiskleme, kuidas need mõisted on kirjanduses ja ühiskonnas läbi aja muutunud.

 
Töötoad
Töötoad
Linna kõige lahedamad töötoad on kultuurinädalal. Töötubades saab õppida praktilisi nippe ettevõtluses alustamiseks, animeerimist, infograafikat, disaini, loovat lavavõitlust jm.

Ettevõtluse töötubades räägime ärimudelitest ja vaatame praktiliste näidete varal, kas sinu äriidee on toimiv. Keskendume blogimisele ja saame teada, kuidas kasutada enda ajaveebi olulise turundus- ja kommunikatsioonikanalina. Lisaks õpime infot esitama lihtsalt, pildiliselt ja arusaadavalt.

Loovust arendavates töötubades valmistame animeeritud jõulukaardi või multifunktsionaalse järjehoidja; proovime praktikas järele võitlusvõtted, mida kasutatakse filmides ja etendustes; loome tegelaskujusid ja süžeesid.

Esmaspäeval, 24. oktoobril
14.00-15.30 IMPROVISATSIOONI TÖÖTUBA (alates 10. eluaastast)
Registreeru siin.

Teisipäeval, 25. oktoobril
10.30-17.00 ANIMATSIOONI TÖÖTUBA – valmistame animeeritud jõulukaardi (alates 15. eluaastast)
Registreeru siin.

10.30-11.15 MEISTERDAME MULTIFUNKTSIONAALSE JÄRJEHOIDJA
Registreeru siin.

15.00-16.30 LAVAVÕITLUSE TÖÖTUBA (alates 12. eluaastast)
Registreeru siin.

Kolmapäeval, 26. oktoobril
14.00-15.45 Ärimudeli loomise töötuba (alates 15. eluaastast)
Registreeru siin.

Neljapäeval, 27. oktoobril
13.00-15.00 INFOGRAAFIKA JA DISAIN
Registreeru siin.

15.00-16.00 BLOGIMINE JA ETTEVÕTLUS
Registreeru siin.

Reede, 28. oktoobril
11.00–11.45 Meisterdame multifunktsionaalse järjehoidja

Töötubadesse on vajalik registreerumine, sest kohtade arv on piiratud.

Näeme kultuurinädalal!
 
Jarek Kasari soolokontsert
Jarek Kasari soolokontsert
Kultuurinädala lõpetab reedel, 28. oktoobril kell 19.00 Jarek Kasari akustiline soolokontsert raamatukogu fuajees.

Kontsert kestab orienteeruvalt tund aega.
 
 
 

Eesti Rahvusraamatukogu Uudiskiri