Kas juturobot on ka andmekaevur? | Eesti Rahvusraamatukogu

Kas juturobot on ka andmekaevur?

25.04.2022

See oli vaataja küsimus 22. aprilli veebiseminarilt "Ununenud looming kättesaadavaks. Kes võidab autoriõigusest?" ja vastus oli lakooniline: Jah on küll, autoriõiguse seadus ei tee erandit inimesele ja tehisintellektile. Aga kas mina võin olla bussiaegade otsimisega ka andmekaevur? Jah, me kõik oleme andmekaevurid oma infootsingutel.  

Kui me kasutame infot enda tarbeks, siis seadused mingeid piire ei sea, aga alates sealtmaalt, kui me tegeleme kellegi intellektuaalomandi levitamisega, tuleb arvestada autoriõiguste reeglitega.  

22. aprillil 2022 toimunud autoriõiguse seminaril arutleti selle üle, millised õigused on raamatukogudel ja mäluasutustel autoriteoste kättesaadavaks tegemisel, kui teos on kaubandusvõrgust väljas. Millised on teadlase õigused raamatukogust andmekaeve tulemusel saadud infoga toimetamisel? Mida tähendab üldise erandi alusel teksti- ja andmekaeve ning mis saab siis, kui raamatukogu on eksib õigusnormide tõlgendamisel?

Vaata videot järele siit: https://youtu.be/Lg0ixG4dJNw

Vaata kõiki ettekandeid siit: autoriõiguse seminari ettekanded 

Kui soovite rohkem infot autoriõiguste tegevuste kohta rahvusraamatukogus, siis võtke palun ühendust meie autoriõiguste juhtiva spetsialistiga Airi-Ulrike Lillevälja: Airi-Ulrike.Lillevalja@nlib.ee